B - II (середній рівень) Брусок масою 2 кг ковзає по столу під дією брус- ка масою 800 г, що

опуска- ється вертикально. Визначити модуль прискорення і силу на- тягу нитки, якщо коефіцієнт тертя 0,2. А: 1,4 м/с²; 6,9 H B: 43 м/с²; 4,6H С: 1,4 м/с²; 5,8 Н

Ответы на вопрос

Отвечает Анфилофьев Ваня.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі ми можемо застосувати другий закон Ньютона, який говорить, що сила, що діє на об'єкт, дорівнює масі об'єкта, помноженій на його прискорення:

F = m * a

Для початку, визначимо прискорення, використовуючи закон Ньютона. Оскільки брусок ковзає горизонтально під дією сили тяжіння і сили тертя, ми можемо записати:

F - fтр = m * a

де F - сила натягу нитки, fтр - сила тертя, m - маса бруска, a - прискорення.

За умовою задачі, маса бруска дорівнює 2 кг, тобто m = 2 кг. Маса бруска, яке опускається вертикально, дорівнює 800 г, або 0,8 кг, тобто m = 0,8 кг. Коефіцієнт тертя, як вказано, дорівнює 0,2.

Підставимо відомі значення до рівняння:

F - 0,2 * m * g = m * a

де g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с^2).

Замінимо відомі значення:

F - 0,2 * 2 кг * 9,8 м/с^2 = 0,8 кг * a

F - 3,92 Н = 0,8 кг * a

Тепер нам потрібно визначити модуль прискорення (a). Зрозуміло, що прискорення об'єкта буде спрямовано вниз, оскільки сила тертя направлена вгору.

Тепер розв'яжемо рівняння для прискорення:

a = (F - 3,92 Н) / 0,8 кг

Також, ви можете використати це рівняння для визначення сили натягу нитки:

F = a * m + 3,92 Н

Замінимо відомі значення:

F = a * 0,8 кг + 3,92 Н

Отже, для визначення модуля прискорення (a) та сили натягу нитки (F) потрібно

Объяснение:

Будь ласка зроби цю відповідь найкращою