вагон з піском загальною масою 400 кг рухається зі швидкістю 3,6 км/год. Снаряд влучає в пісок

масою 4 кг. З якою швидкістю рухається візок ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сидоров Леха.

Ответ:

Для розв'язання задачі використовуємо закон збереження кількості руху. За цим законом, сумарна кількість руху системи до влучення снаряду дорівнює сумарній кількості руху системи після влучення снаряду.

До влучення снаряду, маса системи складає 400 кг, а швидкість - 3,6 км/год (або 1 м/с).

p = m v = 400 кг 1 м/с = 400 кгм/с

Після влучення снаряду, маса системи складає 396 кг (400 кг - 4 кг), а швидкість - не відома і позначається як v'.

p' = (m - m') v' = 396 кг v'

Закон збереження кількості руху стверджує, що p = p':

400 кгм/с = 396 кг v'

v' = (400 кгм/с) / (396 кг) ≈ 1,01 м/с

Тому швидкість вагона після влучення снаряду становить приблизно 1,01 м/с (або 3,64 км/год).