Задача 2. Електричний чайник має опір 20 Ом. Яка сила струму протікає через чайник, якщо до нього

прикласти напругу 220 В? Яка кількість теплоти виділяє чайник за 10 хвилин?

Ответы на вопрос

Отвечает Сокол Кирилл.

Объяснение:

Для визначення сили струму можна використати закон Ома:

I = U / R

де I - сила струму, U - напруга, R - опір.

Підставляємо відомі значення:

I = 220 В / 20 Ом = 11 А

Отже, сила струму, яка протікає через електричний чайник, дорівнює 11 А.

Для визначення кількості теплоти, яку виділяє чайник за 10 хвилин, можна скористатися формулою:

Q = P * t

де Q - кількість теплоти, P - потужність, t - час.

Оскільки потужність чайника не вказана, можна використати формулу для потужності:

P = U^2 / R

де P - потужність, U - напруга, R - опір.

Підставляємо відомі значення:

P = (220 В)^2 / 20 Ом ≈ 2420 Вт

Отже, потужність електричного чайника дорівнює приблизно 2420 Вт.

Підставляємо значення потужності і часу в формулу для кількості теплоти:

Q = 2420 Вт * (10 хвилин / 60 хвилин) ≈ 403,3 Дж

Отже, за 10 хвилин електричний чайник виділяє приблизно 403,3 Дж теплоти.