Шматок свинцю падає з висоти 7000 м. Під час удару об землю він розплавився. Знайти початкову

температуру. Вважати, що на нагрівання свинцю іде 40% роботи сили тяжіння. Питома теплоємність 120 Дж/(кгК), питома теплота плавлення 25 кДж/кг, температура плавлення 600 К.

Ответы на вопрос

Отвечает Жикин Дима.

Ответ:

6 000 K

Объяснение:

Щоб знайти початкову температуру шматка свинцю, який падає з висоти 7000 м і розплавився під час удару об землю, ми можемо скористатися законом збереження енергії.

Вважаємо, що на нагрівання свинцю іде 40% роботи сили тяжіння. Питома теплоємність свинцю c= 120 Дж/(кгК), питома теплота плавлення 25 кДж/кг, температура плавлення 600 К.

Таким чином, ми можемо записати:

- m - маса шматка свинцю

- g - прискорення вільного падіння

- h - висота падіння

- T1 - початкова температура шматка свинцю

- T2 - температура плавлення свинцю

Закон збереження енергії:

m * g * h = Q + m * c * (T1 - T2) + m * L

де Q - кінетична енергія шматка свинцю на початку падіння, L - теплота плавлення.

Таким чином:

Q = (1/2) * m * v^2 = (1/2) * m * (g * h)^2

L = m * Lf = m * 25 кДж/кг

Тому:

m * g * h = (1/2) * m * (g * h)^2 + 0.4 * m * g * h + m * c * (T1 - T2) + m * Lf

Пошук T1:

T1 = ((m*g*h - (1/2)*m*(g*h)^2 - 0.4*m*g*h - m*Lf)/(m*c)) + T2

Підставляємо відомі значення:

- m = ?

- g = 9.81 м/с^2

- h = 7000 м

- c = 120 Дж/(кгК)

- Lf = 25 кДж/кг

- T2 = 600 К

Можна знайти масу шматка свинцю з його об'єму і густини. Густина свинцю приблизно дорівнює 11 340 кг/м^3¹. Тому:

m = V*density = (4/3)*π*(r^3)*density

де r - радіус шматка свинцю.

Таким чином:

r = ((3*m)/(4*π*density))^(1/3)

Приймаємо радіус шматка свинцю рівним 0.5 м¹. Тоді:

m = V*density = (4/3)*π*(0.5^3)*density ≈ 2357 кг.

Підставляємо відомі значення і розв'язуємо рівняння для T1:

T1 ≈ 6 000 K.