СРОЧНО!! Трактор виконав роботу 21 МДж, спаливши при цьому 1,6 кг пального, теплота згорання

якого 42 МДж/кг. Визначте ККД трактора.

Ответы на вопрос

Отвечает Черномашенцева Елизавета.

Ответ:

ККД (коефіцієнт корисної дії) визначається як відношення корисно використаної енергії до витраченої енергії. Для розрахунку ККД трактора використовуємо наступну формулу:

ККД = корисна робота / енергія, витрачена на виконання роботи

В даному випадку, корисна робота виконана трактором становить 21 МДж, а енергія, витрачена на виконання роботи, може бути визначена як кількість спаленого пального, помножена на теплоту згорання пального.

Теплота згорання пального = 42 МДж/кг

Маса спаленого пального = 1,6 кг

Енергія, витрачена на виконання роботи:

Енергія = маса пального * теплота згорання пального

Енергія = 1,6 кг * 42 МДж/кг

Давайте переведемо одиниці до однорідної системи:

1 МДж = 1000 кДж

Енергія = 1,6 кг * 42 МДж/кг = 1,6 кг * 42 * 1000 кДж/кг = 67,2 * 1000 кДж = 67200 кДж

Тепер ми можемо обчислити ККД:

ККД = корисна робота / енергія, витрачена на виконання роботи

ККД = 21 МДж / 67200 кДж

Давайте переведемо одиниці до однорідної системи:

1 МДж = 1000 кДж

ККД = 21 * 1000 кДж / 67200 кДж

ККД ≈ 0,313 (заокруглено до трьох знаків після коми)

Таким чином, отримуємо, що ККД трактора становить приблизно 0,313 або 31,3%.