Визначте ККД похилої площини завдовжки 2 м, по якій рівномірно піднімають вантаж, маса якого

дорівнює 3 кг, на висоту 30 см, прикладаючи вздовж площини силу 6 Н

Ответы на вопрос

Отвечает Шишкин Никита.

Ответ:

.

Объяснение:Для визначення коефіцієнта корисної дії (ККД) похилої площини, спочатку необхідно знайти виконану роботу і витрачену енергію.

Виконана робота (W) розраховується за формулою:

W = сила * шлях,

де сила - сила, прикладена вздовж площини (6 Н),

шлях - відстань, на яку піднято вантаж (висота) (0,3 м).

W = 6 Н * 0,3 м = 1,8 Дж.

Витрачена енергія (E) розраховується за формулою:

E = маса * g * висота,

де маса - маса вантажу (3 кг),

g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с²),

висота - висота підняття (0,3 м).

E = 3 кг * 9,8 м/с² * 0,3 м = 8,82 Дж.

Коефіцієнт корисної дії (ККД) визначається як відношення виконаної роботи до витраченої енергії:

ККД = (W / E) * 100%.

ККД = (1,8 Дж / 8,82 Дж) * 100% ≈ 20,41%.

Таким чином, ККД похилої площини, по якій піднімають вантаж, становить приблизно 20,41%.