Нагрітий у печі сталевий брусок масою 200г занурили у воду масою 250г за температури 15 градусів .

Температура води підвищилася до 25 градусів. Обчисліть температуру печі

Ответы на вопрос

Отвечает Неробов Демьян.

Вода нагревается:
Q₁ = c₁*m₁*(t-t₁) = 4200*0,250*(25-15) = 10 500 Дж         (1)

Брусок остывает:
Q₂ = c₂*m₂*(t₂-t) = 460*0,200*(t₂-25) = 92*(t₂-25)   Дж      (2)

Приравняем (2) и (1)
92*(t₂-25) = 10 500
92*t₂ - 2300 = 10 500
92*t₂ = 12 800
t₂ = 12 800/92 ≈ 140°C