Чайник місткістю 1,2л заповнили водою при 15°C.Яку кількість теплоти витрачено на нагрівання і

кипіння води (на жаль чайник не зняли вчасно), якщо внаслідок випаровування в ньому залишилося на 50см³ води менше?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мелешенко Настя.

Ответ:

Объяснение:

Мы знаем, что масса одного литра воды равна 1 кг.

Дано:

m = 1,2 кг

c = 4200 Дж/ (кг·°С)

t₁ = 15°C

t₂ = 100°C

Δm = 50 г = 0,050 кг

λ = 23·10⁵ Дж/кг

______________

Q - ?

1)

Доводим воду до кипения:

Q₁ = c·m·(t₂ - t₁) = 4200·1,2 (100-15) ≈ 430 кДж

2)

Испаряем воду:

Q₂ = Δm·λ = 0,050·23·10⁵ ≈ 115 кДж

3)

Всего:

Q = Q₁ + Q₂ = 430 + 115 = 545 КДж