Шайба, пущена по поверхні льодового майданчика, зупинилася через 8с після поштовху. Якою була

початкова швидкість руху шайби, якщо коефіцієнт тертя ковзання дорівнює 0,05. Допоможіть будьласка!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Луферова Полина.
На шайбу действуют векторы сил: Fтяж+N+Fтр=ma
oy: Fтяж-N=0 - скомпенсированы. N=mg.
ох: Fтр=ma; Fтр=μ*N=μmg; μmg=ma; μg=a;
      a=0,05*10=0,5 м/с²
V=Vo-at; V=0; Vo=at=0,5*8=4 м/с - это ответ.