Половина одного числа на 4 більша від третини другого а половина другого на 18 більша від чверті

першого. Знайдіть ці числа. Помогите, пожалуйста!!

Ответы на вопрос

Отвечает Яковлев Андрей.
Х - первое число
у - второе число

{1/2х-4=1/3у  (умножим на 6)
{1/4х+18=1/2у (умножим на 4)

{3х-24=2у
{х+72=2у        (вычтем из 1-го 2-е)

2х-96=0
2х=96
х=96:2
х=48           (подставим во 2-е)

48+72=2у
2у=120
у=120:2
у=60

Ответ: (48; 60)