Ганнуся купила 2 морозива і 1 тістечко за 4 грн.50коп.якби вона купила 1 морозиво і 2 тістечка вона

заплатила б 6 грн. скільки коштує 1 морозиво і 1 тістечко?

Ответы на вопрос

Отвечает Сулейманов Замир.
Нехай морозиво позначимо - x, а тістечко - y
Складемо схему:
Ганнуся купила 2 морозива і 1 тістечко за 4 грн. 50 коп., тобто:
2x + y = 4.5
Якби вона купила 1 морозиво і 2 тістечка вона заплатила б 6 грн., тобто:
x + 2y = 6
---------------------------------
Маємо схему:
2x + y = 4.5
x + 2y = 6

Визначимо з першого рівняння y і підставимо у 2 рівняння:
y = 4.5 - 2x;
x + 2(4.5 - 2x) = 6
З другого рівняння знаходимо чому буде = x:
x + 9 - 4x = 6
x - 4x = 6 - 9
-3x = -3
x = 1 грн. - морозиво
Тепер підставляємо у будь-яке рівняння x:
x + 2y = 6
1 + 2y = 6
2y = 6 - 1
2y = 5
y = 5 / 2
y = 2 грн. 50 коп. - тістечко