Саненнін50 тенгелік жене 100 тенгелік монеталардан 400тг ақшасы бар Сәкеннің неше 50 теңгелік және

неше 100 теңгелік ақшасы болуы мүмкін ,есептін неше шешімі бар, көмектесіндерш шешсендер 70 бал сразу берем

Ответы на вопрос

Отвечает Пашкова Виктория.
Х+у=80

20х+50у=2590

 х=80-у

20(80-у)+50у=2590

1600-20у+50у=2590

30у=990
Шынардың ақша жинайтын қорапшасында 20 теңгеліктер мен 50 теңгеліктерден барлығы 80 монета бар.Ондағы монеталардың барлығы 2590 тг құрайды. Ақша жинайтын қорапшада неше 20 теңгелік бар ? Неше 50 теңгелік бар? есеп шығарылуы
у=33

х=80-33=47

20 теңгеден 47, 50 теңгеден 33 монета

940+1650=2590

Міне саған ұқсастық осы міндеттерді , жақында ғана шешіп. Ерінбе !