Скільки зараз часу,якщо до кінця доби залишилось4/5того,що вже пройшловід початкудоби?


Ответы на вопрос

Отвечает Ибатова Сабина.
Нехай х (год.) - пройшло від початку доби, тоді  \frac{4}{5} x (год.) - залишилось до кінця доби. Відомо, що в добі 24 години. Складемо і вирішимо рівняння:
x+ \frac{4x}{5} =24
 \frac{9x}{5} =24
9x=120
x=13 \frac{1}{3} (год.)
В 1 годині 60 хв., тому  \frac{1}{3} год. =  \frac{60}{3} =20 (хв.)
Відповідь: зараз 13 год. 20 хв.