Середне арефметичне двох чисел,одне з яких у 4 рази більше за інше,дорівнюе 6.Знайдіть менше з цих

двох чисел (РІВНЯННЯМ)

Ответы на вопрос

Отвечает Есимбекова Аружан.

х - первое число, 4х - второе

(х + 4х) : 2 = 6

5х = 6 * 2

х = 12 : 5

х = 2,4 - меньшее число

2,4 * 4 = 9,6 - большее число

Проверка: (2,4 + 9,6) : 2 = 6           12 : 2 = 6 - верно.