Обчисли: –4 4/9• 5/8+5/8•3 5/9срочно надо!!


Ответы на вопрос

Отвечает Николаева Ира.

Відповідь:

Давайте обчислимо вираз:

-4 4/9 * 5/8 + 5/8 * 3 5/9

Спершу переведемо змішані дроби в неправильні:

-4 4/9 = -45/9 - 4/9 = -49/9

3 5/9 = 32/9 + 5/9 = 37/9

Тепер вираз стає наступним:

(-49/9) * (5/8) + (5/8) * (37/9)

Далі множимо чисельники і знаменники:

(-49 * 5) / (9 * 8) + (5 * 37) / (8 * 9)

Тепер обчислюємо кожну долю окремо:

(-245) / 72 + (185) / 72

Тепер додамо ці дві долі:

(-245 + 185) / 72 = -60 / 72

Зменшимо цю долю до найпростішого вигляду, поділивши чисельник і знаменник на їхній спільний дільник, який дорівнює 12:

-60 / 72 = (-5) / 6

Отже, результат цього виразу дорівнює -5/6.

Покрокове пояснення: :⁠-⁠)