Задача: З 2.5 кг. соняшникового насіння виготовили 1.8 кг чистого насіння а) Скільки треба

соняшника, щоб дістати 4.2 кг чистого насіння? b)Який відсоток маси насіння йде у відходи?

Ответы на вопрос

Отвечает Кольцова Соня.
А)  Составим пропорцию:
                                       2,5 кг подсолнечника  - 1,8 кг чистого семени
                                                      х                    -  4,2 кг чистого семени 
х=(2,5*4,2):1,8=10,5:1,8=105:18=(5 и 15/18) кг =(5 и 5/6) кг подсолнечника

б)  Пропорция:     2,5 кг   -  100%
                               1,8 кг   -     у%
  у=(1,8*100):2,5=180:2,5=72%  чистого семени
Тогда отходов будет 100%-72%=28%
Отвечает Князева Анюта.
А)
2,5 кг - 1,8 кг
х кг    -  4,2 кг
х = 2,5*4,2/1,8 = 35/6 кг

b)
(2,5 - 1,8)/2,5*100 = 28%