Робітник може виконати завдання за 2 год, а його учень за 5 год. Чи виконають вони 2/3 завдання за

1 год спільної роботи?

Ответы на вопрос

Отвечает Белянина Яна.

Ответ:

Приймемо всю роботу за 1. Тоді за 1 год перший робітник виконає 1/5 частину роботи, а другий - 1/15 частину. За 1 год вони виконають

1/5 + 1/15 = 4/15 частини роботи.

За 1 1/4 год робітники виконають 1 1/4 • 4/15= 1/3 частину роботи. За 3 год вони виконають 3 • 4/15 = 4/5 частини роботи.

Відповідь. За 1 1/4 год робітники виконають 1/3 частину роботи; за 3 год вони не встигнуть виконати замовлення.