Два робітники двічі виконували однакове завдання. Першого разу після спільної триденної роботи

другий робітник виконав решту завдання за 15 днів. Другого разу після спільної шестиденнної роботи другий робітник виконав решту завдання за 10днів. За скільки кожен робітник зміг би сам виконати це завдання?

Ответы на вопрос

Отвечает Имамутдинов Ильнар.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

За единицу примем задание.

x - производительность 1-го рабочего.

y - производительность 2-го рабочего.

Система уравнений:

3(x+y)+15y=1; 3x+3y+15y=1; 3x+18y=1; 6x+36y=2

6(x+y)+10y=1; 6x+6y+10y=1; 6x+16y=1

6x+36y-6x-16y=2-1

20y=1

y=1/20 - производительность 2-го рабочего.

3x+18·1/20=1

3x=10/10 -9/10

x=1/10 ·1/3

x=1/30 - производительность 1-го рабочего.

1/(1/30)=30 дней понадобится 1-му рабочему выполнить задание.

1/(1/20)=20 дней понадобится 2-му рабочему выполнить задание.