Велосипедист, який виїхав на 30 хв пізніше призначеного терміну. збільшив швидкість на 2 км/год,

проїхав 30 км і прибув до пункту призначення без запізнення. Визначити початкову швидкість велосипедиста. срочно​

Ответы на вопрос

Отвечает Зеленцов Вадим.

Пошаговое объяснение:

30 минут = 1/2 часа

Начальная скорость = х км/ч

30/х = 30/(х + 2) + 1/2

30/х - 30/(х + 2) = 1/2 | * 2

60/х - 60/(х + 2) = 1

60х - 60(х + 2) = х(х + 2)

60х - 60х - 120 = х² + 2х

-120 - х² - 2х = 0 | * -1

х² + 2х + 120 = 0

Д = 2² + 4 * 1 * 120 = 4 + 480 = 484

√Д = √484 = 22

х1 = (-2 - 22)/(2*1) = -24/2 = -12

Не подходит, так как скорость не может иметь отрицательное значение

х2 = (-2 + 22)/(2*1) = 20/2 = 10 км/ч

Начальная скорость = (х) = 10 км/ч