Знайти кути рівнобедреного трикутника, якщо кут при основі у 2 рази більше за кут при вершині


Ответы на вопрос

Отвечает Денисова Татьяна.
У рівнобедреному трикутнику кути при основі рівні між собою, тому нехай ці кути дорівнюють x градусів кожен. За умовою задачі кут при вершині дорівнює половині кута при основі, тобто 1/2 * x градусів.

За властивістю трикутника сума всіх кутів у ньому дорівнює 180 градусів, тому ми можемо записати рівняння:

x + x + 1/2 * x = 180

Розв'язавши його, отримаємо:

2.5x = 180

x = 72

Отже, кути рівнобедреного трикутника дорівнюють 72 градусам при основі і 36 градусам при вершині.
Отвечает Борисенко Эмма.

Ответ:

72,72 кути при основі

36 кут при вершині

Пошаговое объяснение:

Нехай х кут при вершині,тоді 2х це кут при основі(за властивістю рівнобедреного трикутника кути при основі рівні),а сума кутів трикутника дорівнює 180°(за властивістю про суму кутів трикутника)

Тоді складаємо рівняння:

2х+2х+х=180°

5х=180

х=180:5

х=36° кут при вершині

2х=2х=2*36=72° кут при основі (кути при основі рівні)