Розкрийте дужки та зведіть подібні доданки-7/23(3 2/7а-2 4/21b)+15/16(5 1/3a-4/15b)


Ответы на вопрос

Отвечает Озарук Денис.
Почнемо з першого доданку:

-7/23(3 2/7a - 2 4/21b) = -7/23(23/7a - 98/21b - 46/21a + 8/21b) = -7/23(-20/21a - 70/21b) = 140/483a + 490/483b

Тепер перейдемо до другого доданку:

15/16(5 1/3a - 4/15b) = 15/16(16/3a - 4/15b) = 15/3a - 1/4b = 5a - 0.25b

Отже, після розкриття дужок та зведення подібних доданків маємо:

-7/23(3 2/7a - 2 4/21b) + 15/16(5 1/3a - 4/15b) = 140/483a + 490/483b + 5a - 0.25b = (140/483 + 5)a + (490/483 - 0.25)b ≈ 5.29a + 1.02b.