***** www. H www. **** 2. Самостійна робота Варіант 1 1) Зведіть подібні доданки: a)

4x-13x+29x-14x; б) 1,8t-2+t-4,32; в) 2,9х-4,7d+4,3-3,4c+3,1d 2) Розкрийте дужки і зведіть подібні доданки: a) 8(6x-7)-17x; 6) 0,6(4x-3)+2,1(x-5); в) 2,5(4а-86) - (За - 4b) 1,4 3) Обчисліть значення виразу: 1 |3 (-y+8)-45 (y-16) при у = −0,6 Варіант 2 a) 8x-17x-19x+21x; б) 2,6a-5,4b-a+2b; в) 4,6м + 8,3n-5,1-8,3m - 6,4n a) 9(7x-6)-18x; 6) 0,8(6x-2)+1,6(x-4); в) 2,8(5b-6c)-(7b-8a)-1,2 3 5- (12-y)-8 (-у-24) при у = -0,4

Ответы на вопрос

Отвечает Сухореброва Даша.

1a) Зведення подібних доданків:

4x - 13x + 29x - 14x = (4 - 13 + 29 - 14)x = 6x

1б) Зведення подібних доданків:

1,8t - 2 + t - 4,32 = 2,8t - 6,32

1в) Зведення подібних доданків:

2,9х - 4,7d + 3,1d - 3,4c + 4,3 = 2,9х - (4,7d - 3,1d) - 3,4c + 4,3 = 2,9х - 1,6d - 3,4c + 4,3

2a) Розкриття дужок та зведення подібних доданків:

8(6x - 7) - 17x = 48x - 56 - 17x = 31x - 56

2б) Розкриття дужок та зведення подібних доданків:

0,6(4x - 3) + 2,1(x - 5) = 2,4x - 1,8 + 2,1x - 10,5 = 4,5x - 12,3

2в) Розкриття дужок та зведення подібних доданків:

2,5(4а - 86) - (За - 4b) 1,4 = 10а - 215 - 1,4з + 5,6b = 10а + 5,6b - 1,4з - 215

Обчислення значення виразу:

|3(-y + 8) - 45(y - 16)|, при y = -0,6

3.Підставляємо значення y = -0,6 в вираз:

|3(-(-0,6) + 8) - 45((-0,6) - 16)| = |-1,8 + 45,6| = 43,8

Відповідь: 43,8

Варіант 2

1a) Зведення подібних доданків:

8x - 17x - 19x + 21x = (8 - 17 - 19 + 21)x = -7x

1б) Зведення подібних доданків:

2,6a - 5,4b - a + 2b = 1,6a - 3,4b

1в) Зведення подібних доданків:

4,6м + 8,3n - 5,1 - 8,3м - 6,4n = -1,8n - 5,1

2a) Розкриття дужок та зведення подібних доданків:

9(7x - 6) - 18x = 63