Довжина кола дорівнює 30 см. Знайдіть довжину дуги АВ, якщо градусна міра вписаного кута 30

градусів​

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Анна.

Відповідь:

5 см

Покрокове пояснення:

Якщо градусна міра вписаного кута 30°, то градусна міра центрального кута, який спирається на дугу, дорівнюватиме 2*30 = 60°.

Формула для знаходження довжини дуги кола: l = πrα/180, де
r - радіус кола, α - центральний кут, що спитається на дугу.

Отже, нам не вистачає ще радіуса кола (r).

Ми знаємо довжину кола (30 см). Формула для знаходження довжини кола: C = 2πr. Розв'яжемо рівняння:

2πr = 30

r = 30/2π

r = 15/π.

Підставляємо отримане значення у формулу:

(на фото).