Висота AD трикутника ABC ділить його сторону BC на відрізки BD і CD такі, що BD = 8 см, CD = 4 см.

Знайдіть сторони AB і AC, якщо ∠B = 60°.

Ответы на вопрос

Отвечает Криванкова Елена.

Відповідь:

сторони AB і AC дорівнюють 8 см і 4 см відповідно.

Покрокове пояснення:

Ми можемо скористатися властивістю, що у прямокутному трикутнику висота ділить його на дві подібні трикутники. Таким чином, ми можемо скористатися подібністю трикутників ABC і ABD, щоб знайти сторони AB і AC.

Оскільки AD є висотою, то ∠BAD і ∠CAD є прямими кутами. Також, оскільки ∠B = 60°, то ∠BAD і ∠DAC дорівнюють 30°.

З подібності трикутників ABC і ABD, ми маємо співвідношення між сторонами:

AB/AD = BD/BC

Або ж:

AB/AD = 8/(BD + CD)

AB/AD = 8/12

AB/AD = 2/3

Ми також можемо скористатися подібністю трикутників ABC і ACD, щоб знайти сторону AC:

AC/AD = CD/BC

Або ж:

AC/AD = 4/(BD + CD)

AC/AD = 4/12

AC/AD = 1/3

Тепер ми можемо використати те, що AB/AD = 2/3, щоб знайти значення сторони AB:

AB/AD = 2/3

AB = (2/3)AD

AB = (2/3)(BD + CD)

AB = (2/3)(8 + 4)

AB = 2(4)

AB = 8

Отже, AB = 8 см.

Ми також можемо використати те, що AC/AD = 1/3, щоб знайти значення сторони AC:

AC/AD = 1/3

AC = (1/3)AD

AC = (1/3)(BD + CD)

AC = (1/3)(8 + 4)

AC = (1/3)(12)

AC = 4

Отже, AC = 4 см.

Отже, сторони AB і AC дорівнюють 8 см і 4 см відповідно.