Знайдіть більше з двох чисел, якщо їх різниця дорівнює 36, а 7/13 більшого з них дорівнюють 7/9

меншого?

Ответы на вопрос

Отвечает Котик Полина.

Пошаговое объяснение:

Большее число = х

Меньшее число = у

{х - у = 36

{7/13х = 7/9у

{х = 36 + у

{7/13х - 7/9у = 0

1)

7/13х - 7/9у = 0

7/13(36 + у) - 7/9у = 0

252/13 + 7/13у - 7/9у = 0

7/13у - 7/9у = -252/13

63/117у - 91/117у = -252/13

-28/117у = -252/13

у = -252/13 : (-28/117)

у = -252/13 * (-117/28)

у = -9/1 * (-9/1)

у = 81//1

у = 81

2)

х = 36 + у

х = 36 + 81

х = 117

Большее число = (х) = 117

Меньшее число = (у) = 81

  • Подробный и полный ответ!

x - y = 36 \\  \frac{7}{13} x =  \frac{7}{9} y \\  \\x -  \frac{9}{13} x = 36 \\ y =  \frac{7 \times 9}{13 \times 7} x \\  \\  \frac{13}{13} x -  \frac{9}{13} x = 36 \\  \frac{4}{13} x = 36 \\ x = 36 \div  \frac{4}{13}  \\ x = \frac{36 \times 13}{4}  \\ x = 117

Ответ: 117