Туристи на байдарці пливли 2,4 год за течією річки і 1,8 год проти течії. За течією річки туристи

пропливлина 19,2 км більше, ніж проти течії. Знайдіть швидкістьбайдарки в стоячій воді, якщо швидкість течії дорівнює 3 км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шеметова Вика.

Нехай швидкість байдарки в стоячій воді дорівнює V км/год, тоді:

При пливі за течією швидкість туристів буде V+3 км/год.

При пливі проти течії швидкість туристів буде V-3 км/год.

Нехай L буде відстанню, яку пропливуть туристи при пливі за течією річки, тоді за час 2,4 години:

L = (V+3) * 2,4

Аналогічно, нехай К буде відстанню, яку пропливуть туристи при пливі проти течії річки, тоді за час 1,8 години:

К = (V-3) * 1,8

За умовою задачі, різниця відстаней за час пливу за течією та проти течії дорівнює 19,2 км:

L - K = 19,2

Підставляючи значення L та K, ми отримуємо:

(V+3) * 2,4 - (V-3) * 1,8 = 19,2

Вирішуючи це рівняння для V, ми отримуємо:

V = 12

Отже, швидкість байдарки в стоячій воді дорівнює 12 км/год.