Найдите корень ривняння 1) 4/9x+14=1/6x+9 2) 0,3(6-3y)=4,5-0,8(y-9)


Ответы на вопрос

Отвечает Кострова Луиза.

Відповідь:

1)Спочатку перенесемо всі x-терми на одну сторону рівняння, а числові на іншу:

4/9x - 1/6x = 9 - 14

Потім спростимо дроби на лівій стороні, знайшовши спільний знаменник 96=54:

(46 - 1*9)x/54 = -5

Отже, ми отримали таке рівняння:

15x/54 = -5

Далі, перемножимо обидві сторони на 54, щоб виключити знаменник у дробі:

15x = -5 * 54

Розв'яжемо це рівняння:

15x = -270

x = -270/15

x = -18

Отже, коренем рівняння є x = -18.

2)Розкриємо дужки та спростимо праву сторону:

0,36 - 0,33y = 4,5 - 0,8y + 7,2

1,8 - 0,3y = 11,7 - 0,8y

Перенесемо усі y-терми на одну сторону рівняння:

0,5y = 9,9

Розв'яжемо це рівняння:

y = 19,8

Отже, коренем рівняння є y = 19,8.