Розв'яжіть будь-ласка цю задачу Яку кількість вугілля (кг) можна заощадити за рік, користуючись

енергозберігаючою лампою замість звичайної лампи розжарювання потужністю 100 Вт? Відомо, що для виробництва 1 кВт∙год електричної енергії на ТЕС необхідно спалити 400 г вугілля. Енергозберігаюча лампа споживає у 5 разів менше електроенергії ніж звичайна. Час роботи лампи 1 500 год на рік. Відповідь округліть до цілих.

Ответы на вопрос

Отвечает Костюнина Екатерина.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Потужність енергозберігаючої лампи становить 100 Вт / 5 = 20 Вт.

Електричну енергію, яку споживає звичайна лампа за 1 годину роботи, можна вирахувати за формулою:

Е = P * t,

де P - потужність, t - час роботи.

Е = 100 Вт * 1 год = 100 Вт∙год.

Електричну енергію, яку споживає енергозберігаюча лампа за 1 годину роботи, можна вирахувати за формулою:

Е = P * t,

де P - потужність, t - час роботи.

Е = 20 Вт * 1 год = 20 Вт∙год.

За рік звичайна лампа споживає 100 Вт∙год * 1500 год = 150 000 Вт∙год.

За рік енергозберігаюча лампа споживає 20 Вт∙год * 1500 год = 30 000 Вт∙год.

Отже, за рік звичайна лампа споживає на 120 000 Вт∙год більше електроенергії, ніж енергозберігаюча лампа.

Для виробництва 1 кВт∙год електричної енергії на ТЕС потрібно спалити 400 г вугілля. Тому, щоб знайти кількість вугілля, яку можна заощадити за рік, необхідно поділити різницю в споживанні електроенергії на ТЕС на кількість електричної енергії, яку можна виготовити з 1 кг вугілля:

Кількість вугілля, яку можна заощадити за рік = (120 000 Вт∙год / 1000) / 400 г = 300 кг.

Отже, за рік можна заощадити 300 кг вугілля, користуючись енергозберігаючою лампою замість звичайної лампи розжарювання. Відповідь: 300.