Дано вектори 4(3;4) та b(x;6). При якому значенні х ці вектори перпендикулярні? ПОМОГИТЕ

ПОЖАЛУЙСТА!!!!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Потонейко Аля.

Ответ:

x = -2.

Пошаговое объяснение:

Вектори a і b будуть перпендикулярні, якщо їх скалярний добуток буде дорівнювати 0. Запишемо скалярний добуток двох векторів:

a · b = 4(3·x) + 4·6 = 12x + 24.

Для того, щоб вектори a і b були перпендикулярні, скалярний їх добуток має дорівнювати 0, тобто:

12x + 24 = 0.

Звідки маємо:

x = -2.

Таким чином, для того, щоб вектори 4(3;4) та b(x;6) були перпендикулярними, потрібно, щоб координата x була рівною -2.