Assalomu alaykum yaxshimisila. shu savolga javob bervorila iltimos. RAVSHAN VA FARHOD PULLARINI

TAQQOSLASHGANDA ULARNING NISBATI 5÷3 EDI. SO'NG RAVSHAN 1,6MLN SO'MGA PLANSHET SOTIB OLDI. ENDI ULARNING NISBATI 3÷5 BO'LDI. PLANSHET SOTIB OLISHDAN OLDIN RAVSHANDA QANCHA PUL BOR EDI?​

Ответы на вопрос

Отвечает Фаррахутдинова Анастасия.

5x-1,6-3y

3x-5y

3x×3y=(5x-1,6)×5y

3x×3=(5x-1,6)×5

9x=25x-8

8x=25-9x

16x=8

x=1/2

5 1/2= 2,5

Ответ:изначально у Рафшана было 2,5 млн сум (надеюсь сам можешь перевести на узбекский я не смогла)