B. Masalani tenglama tuzib yeching: a) Gʻaltakda jami 329 m sim bor edi. Undan 129 m sim kesib

olindi. Gʻaltakdaqancha sim qoldi?b) Xirmonda 4570 kg paxta bor edi. Unga yana 1567 kg paxta to'kildi.Xirmonga jami qancha paxta hosili to'kilgan?d) Munira bir son o'yladi. Agar unga 61 ni qoʻshib, hosil boʻlgan yigʻindidan112 ayrilsa, 424 hosil boʻladi. Munira qaysi sonni o'ylagan?​

Ответы на вопрос

Отвечает Балахонова Настя.

Ответ:

a) 329-x=129

x=200

b) 4570+1567=6137 jami

d) (x+61)-112=424

х+61-112=424

х+61=424+112

х+61=536

х=536-61

х=475

Пошаговое объяснение: