Тарас витратив 1/2 своїх зошитів для шкільних предметів, а 4/9 решти віддав молодшій сестрі. Після

цього в Тараса залишилося 10 зошитів. Скільки спочатку зошитів було в Тараса?​

Ответы на вопрос

Отвечает Парамонов Александр.

Ответ:

36 тетрадей

Пошаговое объяснение:

Было сначала тетрадей — х штук

Потратил на школьные предметы — 1/2х тетрадей

Отдал сестре — 4/9 * (х - 1/2х) = 4/9 * 1/2х = 4/18х = 2/9х тетрадей

Осталось — 10 тетрадей

1/2х + 2/9х + 10 = х

9/18х + 4/18х + 10 = х

13/18х + 10 = х

13/18х - х = -10

13/18х - 18/18х = -10

-5/18х = -10

х = -10 : (-5/18)

х = -10 * (-18/5)

х = -2 * (-18/1)

х = 36/1

х = 36

Отвечает Делідон Ілля.

Ответ:

36 зошитів.

Пошаговое объяснение:

Нехай у Тараса було х зошитів, тоді за умовою

х - х/2 - 4/9 * х/2 = 10

х/2 - 4/9 * х/2 = 10

9х - 4х = 180

5х=180

х=36