Кілограм картоплі на 14 грн дорожчий за кілограм моркви. За 5 кг картоплі заплатили стільки,
скільки за 12 кг моркви. Скільки коштує (у грн) 1 кг картоплі? Пж поможіть даю 30 балів Ответы на вопрос
Ответ:
х грн - стоит морковь
(х + 14)грн - стоит картофель
12х = 5(х + 14)
12х = 5х + 70
12х - 5х = 70
7х = 70х
х = 70 : 7
х = 10 грн
10 + 14 = 24 грн
Ответ: 24 грн
Давайте позначимо вартість 1 кг картоплі як \( Х \) грн і вартість 1 кг моркви як \( Y \) грн.
За умовою задачі ми маємо дві рівності:
1. \( 1 \, \text{кг картоплі} = 14 \, \text{грн} \) 2. \( 1 \, \text{кг картоплі} = 12 \, \text{кг моркви} \)
Перетворимо другу рівність, щоб виразити вартість моркви через вартість картоплі:
\[ 12Y = X \]
Також за умовою задачі ми маємо:
1. За 5 кг картоплі заплатили стільки, скільки за 12 кг моркви. Тобто:
\[ 5X = 12Y \]
Тепер у нас є система двох рівнянь з двома невідомими:
\[ \begin{align*} 1. & \quad X = 14 \\ 2. & \quad 5X = 12Y \\ \end{align*} \]
Підставимо значення \( X \) з першого рівняння в друге:
\[ 5 \times 14 = 12Y \]
Розв'яжемо для \( Y \):
\[ 70 = 12Y \]
\[ Y = \frac{70}{12} \]
\[ Y = \frac{35}{6} \]
Тепер ми знаємо вартість 1 кг моркви \( Y = \frac{35}{6} \) грн.
Підставимо це значення \( Y \) в перше рівняння, щоб знайти вартість 1 кг картоплі \( X \):
\[ X = 14 \]
Отже, вартість 1 кг картоплі дорівнює 14 грн.
Похожие вопросы
Топ вопросов за вчера в категории Математика
Последние заданные вопросы в категории Математика
-
Математика
-
Литература
-
Алгебра
-
Русский язык
-
Геометрия
-
Английский язык
-
Химия
-
Физика
-
Биология
-
Другие предметы
-
История
-
Обществознание
-
Окружающий мир
-
География
-
Українська мова
-
Информатика
-
Українська література
-
Қазақ тiлi
-
Экономика
-
Музыка
-
Право
-
Беларуская мова
-
Французский язык
-
Немецкий язык
-
МХК
-
ОБЖ
-
Психология
-
Физкультура и спорт
-
Астрономия
-
Кыргыз тили
-
Оʻzbek tili
