У зливку сплаву міді та цинку останнього було на 48 кг менше, ніж міді. Після того як зі сплаву

виділили 8 /9 маси міді, що містилася в ньому, і 80 % маси цинку, маса зливку сплаву стала дорівнювати 10 кг. Скільки кілограмів кожної речовини було у зливку сплаву спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Александров Миха.

Ответ:

15 кг цинку та 63 кг міді

Пошаговое объяснение:

Нехай спочатку було х кг цинку. Тоді міді було х+48

Після того, як виділили 8/9 маси міді, залишилась 1/9 частина або 1/9 * (х+48) кг.

Після того, як виділили 80% маси цинку, залишилось 20% - це відповідає 0,2 частини або 0,2х кг.

Рівняння:

1/9 * (х+48) + 0,2х=10

1/9 х + 1/9 *48 + 2/10 х=10

1/9 х + 48/9 + 1/5 х=10

(1/9 + 1/5) х = 10 - 16/3 =³⁰/₃ - ¹⁶/₃

(5/45 + 9/45)х= ¹⁴/₃

¹⁴/₄₅х= ¹⁴/₃

х=¹⁴/₃ : ¹⁴/₄₅

х= ¹⁴/₃ * ⁴⁵/₁₄

х= 15 ( кг цинку було спочатку)

міді було на 48 кг більше, тобто: х+48=15+48=63 кг