КОНТРОЛЬНА РОБОТА: за 3 ручки і 5 олівців заплатили 6 грн 85 коп. Скільки коштує одна ручка і

скільки один олівець, якщо олівець дешевший від ручки на 55 коп? ЗАДАЧА НА ТЕМУ: ЗАСТОСУВАННЯ РІВНЯНЬ ДО РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ТРЕБА ФОРМУЛА ЧИ ЩОСЬ ТАКЕ ЩЕ...

Ответы на вопрос

Отвечает Александров Кирилл.

Ответ:

Аби розв'язати цю задачу за допомогою рівнянь, спочатку треба описати відомості, які нам дані.

Нехай ціна однієї ручки буде х грн, а ціна одного олівця - у грн. Тоді ми можемо скласти два рівняння на основі відомостей з початку задачі:

3х + 5у = 6,85 (рівняння 1 - кількість товарів, їх ціни та загальна вартість)

y = x - 0,55 (рівняння 2 - відомість про ціну олівця відносно ручки)

Далі, можна використати рішення системи цих двох рівнянь, щоб знайти х та у.

З рівняння 2 ми можемо виразити x через y: x = y + 0,55.

Підставляючи це в рівняння 1, отримаємо:

3(y + 0,55) + 5y = 6,85

Розв'язуючи це рівняння, ми отримаємо:

3y + 1,65 + 5y = 6,85

8y = 5,2

y = 0,65

Тепер, знаючи ціну одного олівця (u = 0,65 грн), ми можемо використати рівняння 2, щоб знайти ціну однієї ручки:

x = y + 0,55 = 1,20

Отже, ціна однієї ручки - 1,20 грн, а ціна одного олівця - 0,65 грн.

Пошаговое объяснение: