12. Составьте алгоритм вычисления следующих выражений. На какие правила вы опираетесь при

определении порядка действий? a) d) 1+ 8 38' 49 1 e) 3:-+- 3 2 b) 2- 7 6 25.37.0,4 1 -2 + (2,73+4,81+3,27-2,81): 1 3 + 14 2 2 1 3 3 + 2 5 - 9 7 1 3 42 2 14 15 c) 5 6 5 9 -11/20 +1 7 12 5 18 +11-7-​

Ответы на вопрос

Отвечает Менх Кристина.

Ответ:Для розв'язання виразів, які ви подали, слід керуватися звичайними правилами математичних операцій, які включають в себе пріоритетність дій. Зазвичай ці правила виглядають так:

1. Спочатку виконується операція в дужках.

2. Потім виконується множення та ділення, починаючи з ліва направо.

3. На останньому етапі виконується додавання та віднімання, також починаючи з ліва направо.

a) 1 + 8 - 38 * 49 / 1 = 1 + 8 - 1862 / 1 (спочатку множення і ділення) = 1 + 8 - 1862 (потім додавання і віднімання) = -1853.

b) 2 - 7 * 6 / 25.37 - 0.4 - 1 - 2 + (2.73 + 4.81 + 3.27 - 2.81) / 1 / 3 + 14 / 2 / 2 / 1 / 3 / 3 + 2 / 5 - 9 / 7 / 1 / 3 / 42 / 2 / 14 / 15

(спочатку в дужках, потім множення і ділення зліва направо, і на останньому етапі додавання та віднімання):

2 - 7 * 6 / 25.37 - 0.4 - 1 - 2 + (8.5 / 1 / 3 + 7) / (2 / 5 - 9 / 7 / 1 / 3 / 14 / 15)

2 - 42.22 - 0.4 - 1 - 2 + (8.5 / 7 + 7) / (2 / 5 + 3.857)

(продовжуємо виконувати дії відразу, дивлячись на правила пріоритетності):

-45.62 + (8.5 / 7 + 7) / (2 / 5 + 3.857)

-45.62 + (1.214 + 7) / (0.4 + 3.857)

-45.62 + 8.214 / 4.257

-45.62 + 1.925 ≈ -43.695.

c) 5 * 6 / 5 - 9 / 20 + 1 - 7 + 12 * 5 / 18 + 11 - 7

(по правилах пріоритетності):

30 / 5 - 0.45 + 1 - 7 + 60 / 18 + 11 - 7

6 - 0.45 + 1 - 7 + 3.333 + 11 - 7

(додавання та віднімання в ліво-правому напрямку):

-7.116.

Отже, результати обчислень для наданих виразів будуть:

a) -1853,

b) -43.695,

c) -7.116.

Пошаговое объяснение: