1. 4/9+3/8;2.5/6-9/14;3.11/15-3/5;4.5 7/8-3 5/6;​


Ответы на вопрос

Отвечает Уминский Владислав.
1. 4/9 + 3/8 = (32/72) + (27/72) = 59/72

2. 5/6 - 9/14 = (35/42) - (27/42) = 8/42 (по можливості спростимо: 4/21)

3. 11/15 - 3/5 = (33/45) - (27/45) = 6/45 (по можливості спростимо: 2/15)

4. Для віднімання змішаних чисел, спочатку перетворимо їх на неправильні дроби:

5 7/8 = (5 * 8 + 7) / 8 = (40 + 7) / 8 = 47/8
3 5/6 = (3 * 6 + 5) / 6 = (18 + 5) / 6 = 23/6

Тепер віднімемо їх:

47/8 - 23/6

Щоб віднімати дроби, треба спільний знаменник. Спільний знаменник тут буде 24.

47/8 * 3/3 = 141/24
23/6 * 4/4 = 92/24

Тепер віднімемо:

141/24 - 92/24 = 49/24

Таким чином, 5 7/8 - 3 5/6 = 49/24, що можна також виразити як 2 1/24.