Дано вектор b= 2√ 10*і-4j-5j. Визначити координати вектора c, який колінеарний вектору b утворює

тупий кут з ортом k і має довжину |с|=27

Ответы на вопрос

Отвечает Быков Виктор.

Ответ:

\boldsymbol {\vec c=\{6\sqrt{10} ;\; -12;\;-15\}}

Пошаговое объяснение:

\large \boldsymbol {}\vec  b= 2\sqrt{10} *i-4j-5k

\large \boldsymbol {}\vec  b \parallel \vec c\\\\|c|=27

Ищем вектор     \large \boldsymbol {}\vec c=\{x_1;x_2;x_3\}

Координаты коллинеарных векторов пропорциjнальны

\displaystyle \frac{x_1}{2\sqrt{10} } =\frac{x_2}{-4} \frac{x_3}{-5} =m

\displaystyle x_1=2\sqrt{10} m\\x_2=-4m\\x_3=-5m

\displaystyle |c|=\sqrt{x_1^2+x_2^2+x_3^2} =27

\displaystyle \sqrt{40m^2+16m^2+25m^2} =27\\\\\sqrt{81m^2} =27\\\\9*|m|=27\\\\|m|=3\\\\m=\pm3

\displaystyle \underline {m=3}\\\\\vec c=6\sqrt{10}\;i-12j-15k\\\\cos(\alpha _k)=\frac{-15}{27} < 0угол тупой.

Координаты вектора \large \boldsymbol {}\vec c=\{6\sqrt{10} ;\; -12;\;-15\}