АС кесіндісінің ұзындығы 12-ке тең. Осы кесіндінің ішінен Е нүктесі алынған. СЕ кесіндісінің

ұзындығын табыңыз, егер:а) АЕ=2СЕ; в) 2АЕ=3СЕ; с) АЕ:СЕ=5:1.

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.
А) АЕ=2СЕ
2х+х=12
3х=12
х=4
СЕ=4
АЕ=2*4
АЕ=8
Доказательства: АЕ+СЕ = АС (12)
4+8 = 12 (АС)

в) 2АЕ=3СЕ
2х=3у
х+у=12

х=1,5у
1,5у+у=12
2,5у=12
у=4,8
х+4,8=12
х=7,2
АЕ=7,2
СЕ=4,8
Доказательства:
2*7,2 = 14,4
3*4,8 = 14,4

с) АЕ:СЕ=5:1
5+1=6
12÷6=2
5*2=10 (АЕ)
1*2=2 (СЕ)

Доказательства: 10/2 = 5/1
10 + 2 = 12