Шеңбердың диаметрі 10(π≈3) C=? S=? ​


Ответы на вопрос

Отвечает Аббасов Алан.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Берілген:

Шеңбердің диаметрі = 10(π≈3)

Табу:

C = Айналым

S = Аудан

Шеңбердің шеңберінің формуласы:

C = πd

Мұндағы d - диаметр

Берілген диаметрдің орнына:

C = π(10(π≈3))

C = π(10*3)

C = π(30)

C ≈ 30π

C ≈ 94,2 (1 ондық таңбаға дейін дөңгелектенеді)

Шеңбер ауданының формуласы:

A = πr²

Мұндағы r - радиус, ал радиус = диаметр/2

Радиус = Диаметр/2

= (10(π≈3))/2

= 15/2

= 7.5

Формулада алмастыру:

S = π(7,5)²

S = π(56,25)

S ≈ 176,7 (1 ондық таңбаға дейін дөңгелектенеді)

Демек, шеңбер C ≈ 94,2 және ауданы S ≈ 176,7