У правильній чотирикутній піраміді бічне ребро дорівнює 8 см і утворює з основою кут 30. Знайдіть

висоту піраміди.

Ответы на вопрос

Отвечает Панчик Тёма.

Ответ:

Для знаходження висоти правильної чотирикутної піраміди можемо використовувати трикутник, утворений висотою, половиною довжини бічного ребра та основою піраміди.

У нашому випадку, довжина бічного ребра (a) дорівнює 8 см, і кут (θ) між висотою і половиною бічного ребра дорівнює 30 градусів.

1/2 a = a * cos(θ)

1/2 a = 8 см * cos(30°)

1/2 a = 8 см * √3/2

1/2 a = 4√3 см

Тепер ми можемо використовувати теорему Піфагора для знаходження висоти (h):

h² = a² - (1/2 a)²

h² = (8 см)² - (4√3 см)²

h² = 64 см² - 48 см²

h² = 16 см²

h = √16 см

h = 4 см

Отже, висота правильної чотирикутної піраміди дорівнює 4 см.