Знайди найменше спільне кратне чисел а) 50 і 70; б) 120 і 180; в)370 і 740; г)42 і 210


Ответы на вопрос

Отвечает Потапова Карина.

Ответ:Найменше спільне кратне (НСК) можна знайти, розклавши числа на прості множники і вибравши найвищий ступінь кожного простого множника.

а) 50 і 70:

50 = 2 * 5^2

70 = 2 * 5 * 7

НСК(50, 70) = 2 * 5^2 * 7 = 350

б) 120 і 180:

120 = 2^3 * 3 * 5

180 = 2^2 * 3^2 * 5

НСК(120, 180) = 2^3 * 3^2 * 5 = 360

в) 370 і 740:

370 = 2 * 5 * 37

740 = 2^2 * 5 * 37

НСК(370, 740) = 2^2 * 5 * 37 = 1480

г) 42 і 210:

42 = 2 * 3 * 7

210 = 2 * 3 * 5 * 7

НСК(42, 210) = 2 * 3 * 5 * 7 = 210

Отже, найменше спільне кратне для цих пар чисел є:

а) НСК(50, 70) = 350

б) НСК(120, 180) = 360

в) НСК(370, 740) = 1480

г) НСК(42, 210) = 210