Знайты нсд и НСК чисел 110 и 160​


Ответы на вопрос

Отвечает Бацевич Ярослав.

Відповідь:

НСД (або НОД):

Спершу знайдемо НСД чисел 110 і 160 за допомогою алгоритму Евкліда, який полягає у послідовних діленнях і отриманні залишку.

a. Почнемо з чисел 110 і 160:

160 = 110 * 1 + 50

b. Тепер перейдемо до наступного кроку, де ділитель стає дільником, а залишок - дільником:

110 = 50 * 2 + 10

c. Продовжимо:

50 = 10 * 5

d. На останньому кроці отримали залишок 0.

Отже, останнє число, яке не ділиться без залишку на 10 і 50, це 10.

Таким чином, НСД(110, 160) = 10.

НСК:

Тепер, щоб знайти НСК, можна використовувати формулу:

НСК(110, 160) = (110 * 160) / НСД(110, 160)

НСК(110, 160) = (110 * 160) / 10 = 1760

Отже, НСД чисел 110 і 160 дорівнює 10, а НСК дорівнює 1760.

Покрокове пояснення: