До магазину завезли підручники з математики і фізики. Коли продали 50% підручників з математики і

20% з фізики, що склало 390 підручників, то підручників з математики залишилось у 3 рази більше, ніж з фізики. Скільки підручників з математики і фізики завезли до магазину?

Ответы на вопрос

Отвечает Кенжебек Дария.

Ответ:

Завезли 720 підручників з математики, 150 підручників з фізики.

Пошаговое объяснение:

Нехай підручників математики - х, а підручників фізики - у. Тоді отримаємо систему:

1. 0,5x + 0,2y = 390 - продали підручників (за умовою);

2. х - 0,5x = 0,5x - книжок з математики залишилося;

3. y - 0,2y = 0,8y - книжок з фізики залишилося.

За умовою виходить дана система:

\left \{ {{0,5x+0,2y = 390,} \atop {0,5x = 3 * 0,8y}} \right.        <=>        \left \{ {{0,5x+0,2y = 390,} \atop {-0,5x + 2,4y = 0}} \right.

Вирішимо методом додавання:

0,5х + 0,2у - 0,5x + 2,4y = 390 + 0

2,6y = 390

y = 150

Підставимо у = 150 до будь-якого рівняння, щоб знайти значення х:

0,5х = 3 * 0,8 * 150

0,5х = 360

x = 720

Отже, книжок з математики завезли 720, а з фізики - 150.

Перевірка:

720 * 0,5 + 150 * 0,2 = 360 + 30 = 390 - істина.

Відповідь: 720 з математики; 150 з фізики.