Сума двох чисел дорівнює 12,5.Знайдіть ці числа, якщо 1/5 більшого з них дорівнює 80% меншого числа

ДАМ 20 БАЛІВ

Ответы на вопрос

Отвечает Сергиенко Данил.

10 и 2.5

Пошаговое объяснение:

Пусть х это большее число, тогда  \frac{1}{5} x это 80% меньшего. Значит меньшее равно  \frac{1}{5} x \div 0.8

Составим уравнение:

x +  \frac{1}{5} x \div 0.8 = 12.5 \\ x +  x \times \frac{1}{5}  \times  \frac{10}{8}  = 12.5 \\ x +  \frac{1}{4} x = 12.5 \\ x = 12.5 \times  \frac{4}{5}  \\ x = 10

Первое число 10

Второе число 12.5-10=2.5 или 10×0.2÷0.8=2.5