•Знайти суму семи перших членів геометричної прогресії (bn),якщо b4 = 6 i b6 = 192.​


Ответы на вопрос

Отвечает Куриленко Платон.

b_4 = 6

b_6 = 192

S_n = \frac{b_1 * (q^n - 1)}{q-1}

b_6 = b_5 * q = (b_4 * q) * q = b_4q^2

q^2 = \frac{b_6}{b_4} = \frac{192}{6} = 32

b_1 = \frac{b_2}{q} = \frac{\frac{b_3}{q} }{q} = \frac{\frac{\frac{b_4}{q} }{q} }{q}

b_1 = \frac{\frac{\frac{6}{\sqrt32} }{\sqrt32} }{\sqrt32} = \frac{6}{\sqrt32 * 32}

S_7 = \frac{\frac{6}{\sqrt32 * 32} * (\sqrt32^7 - 1) }{\sqrt32 - 1}