Скільки діагоналей має правильний 12-кутник?


Ответы на вопрос

Отвечает Куттыбай Алия.

Відповідь:

Правильний 12-кутник має 54 діагоналі.

Покрокове пояснення:

Кожен кут правильного 12-кутника має двох сусідів - це кути, що поєднуються з ним сторонами 12-кутника. Отже 12 - 1 - 2 = 9 діагоналей має кожний кут правильного 12-кутника ( ми відняли від 12 сам кут, з якого ми проводимо діагоналі та двох його сусідів ). 12 * 9 / 2 = 9 * 6 = 54 діагоналі має правильний 12-кутник ( ми ділимо на 2, у зв'язку з тим, що кожна діагональ поєднує дві вершини 12-кутника, а при множенні 12 * 9 ми кожну діагональ рахуємо по два рази ).