На полиці стоять чашки. Спочатку взяли третю частину чашок без 3, а потім половину решти. Після

цього на полиці залишилося 9 чашок. Скільки чашок було на полиці?

Ответы на вопрос

Отвечает Шкурко Вікторія.

Ответ:

Позначимо кількість чашок, які були спочатку на полиці, як х.

Згідно з умовою, спочатку взяли третю частину чашок без 3. Це означає, що залишилось 2/3 чашок, тобто (2/3)*x.

Потім взяли половину решти чашок. Решта складається з (1 - 2/3) = 1/3 чашок, тобто (1/3)*(2/3)*x = (2/9)*x.

Після цих двох дій на полиці залишилося 9 чашок, тому ми можемо записати рівняння:

(2/9)*x = 9.

Щоб знайти значення x, потрібно розділити обидві частини рівняння на (2/9):

x = 9 / (2/9) = 9 * (9/2) = 81/2 = 40.5.

Отже, на полиці було 40.5 чашок. Оскільки кількість чашок має бути цілим числом, можна припустити, що спочатку на полиці було 40 чашок.

Пошаговое объяснение: