2 варіант Моторний човен пройшов 3 км за течією річки і 1 км проти течії, витративши на весьШлях

1 год. Знайти швидкість авна у стоячій воді, якщо швидкість течі річки дорівнює1 км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Вондок Ли.

Ответ:

(2+√3) км/ч ≈3,7 км/ч

Пошаговое объяснение:

x - скорость моторной лодки, км/ч.

3/(x+1) +1/(x-1)=1

3(x-1)+1(x+1)=(x-1)(x+1)

3x-3+x+1=x²-1

x²-1-4x+2=0

x²-4x+1=0; D=16-4=12

x₁=(4-2√3)/2=(2-√3) км/ч ≈2-1,7≈0,3 км/ч - этот корень не подходит:

1/(0,3-1)=1/(-0,7)=-1,4 ч

x₂=(4+2√3)/2=(2+√3) км/ч ≈2+1,7≈3,7 км/ч