Знайти об'єм Конуса, твірна якого 5 см, а радіус основи 4 см.


Ответы на вопрос

Отвечает Шевченко София.

Відповідь:       V = 16π см³ .  

Покрокове пояснення:

    У конусі  L = 5 cм  ;  R = 4 cм ;  V - ?  V = 1/3 πR²H .

Із прямок. ΔSOA   SO = H = √( SA² - OA² ) = √( L² - R² ) = √( 5² - 4² ) =

= √9 = 3 ( см ) ;    Н = 3 см .  Підставимо значення :

         V = 1/3 π * 4² * 3 = 16π ( см³ ) ;     V = 16π см³ .